Najnowsze wiadomości z kraju

To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego? Jest kandydat na nowego prezesa PiS

Mateusz Morawiecki będzie nowym prezesem Prawa i Sprawiedliwości? Były premier osobiście przyznał, że w przyszłości chciałby stanąć na czele partii.

Były premier rozmawiał w Radiu Zet z Bogdanem Rymanowskim, który już na wstępie zapytał go o przejęcie władzy w partii. Prowadzący poprosił Morawieckiego o krótką odpowiedź „tak” lub „nie”. Aktualny wiceprezes PiS przyznał, że chciałby objąć stery w partii, gdy Jarosław Kaczyński przejdzie na emeryturę.

Chciałbym, żeby pan prezes jak najdłużej był szefem PiS, spajał nasz obóz, a potem chciałbym również wystartować w tym zaszczytnym wyścigu, w tej konkurencji – powiedział Morawiecki.

Stanowisko, które dziś zajmuje 74-letni Jarosław Kaczyński, nie było jedynym, o którym mówił były premier. Gospodarz programu zapytał Morawieckiego o jego start w najbliższych wyborach prezydenckich. Poseł PiS nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, podkreślając, że decyzja dotycząca kandydatury nie zależy od jednej osoby.

Tę decyzję podejmie komitet polityczny PiS za 10 miesięcy mniej więcej – wyjaśnił.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Radio Zet Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij