Rozrywka

To on strzelał do Tupaca? Po 27 latach policja zatrzymała podejrzanego

Agencja Associated Press, powołując się na swoje źródła przekazała, że po 27 latach od śmierci Tupaca Shakura policja w Las Vegas zatrzymała podejrzanego. W ręce funkcjonariuszy wpadł Duane „Keffe D” Davis, który ich zdaniem brał udział w śmiertelnej strzelaninie.

Tupac zmarł 13 września 1996 roku, mając zaledwie 25 lat. Przyczyną śmierci były obrażenia, których doznał w wyniku postrzału, do którego doszło 7 września. Do zamachu na rapera doszło w Las Vegas, gdy wracał z wali Mike’a Tysona. Do 25-latka strzelano z przejeżdżającego obok niego cadillaca.

Jak informuje Associated Press zatrzymany to Duane „Kaffe D” Davis. Mężczyzna w wdanym w 2019 roku pamiętniku „Compton Street Legend” przyznał, że jechał w cadillacu, z którego strzelano do Tupaca. Na łamach książki wyjaśnił, że zdecydował się przerwać milczenie ze względu na porozumienie z władzami federalnymi i lokalnymi. Wedlug AP groził mu wówczas wyrok dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe.

Nie wiadomo jednak jaki zarzut usłyszał zatrzymany. Ponad dwa miesiące temu policja z Las Vegas przeprowadziła nalot na dom żony Duane’a „Keffe D” Davisa. Funkcjonariusze mieli szukać tam przedmiotów związanych z zabójstwem 25-letniego rapera.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij