Najnowsze wiadomości z kraju

To nie powinno się wydarzyć. Samolot odleciał bez 46 pasażerów, którzy wobec przewoźnika rozważają zbiorowy pozew

W środę z Katowic miał wylecieć samolot linii Ryanair do Pafos na Cyprze. Samolot faktycznie odleciał, jednak bez pozostających na lotnisku 46 pasażerów, dla których wakacyjny wyjazd, oprócz tego, że stał się problemem, to nawet się nie odbył.

Jako pierwsza o sprawie napisała „Gazeta Wyborcza”. W środę na lotnisku w Katowicach 46 pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu. Linią Ryanair mieli podróżować na Cypr. Jeden z podróżnych, który nie zdołał wejść na pokład samolotu relacjonował całe zajście w rozmowie z „GW”.

„Jestem jednym z tych pasażerów. Jest nas dokładnie 46 osób, które nie zostały wpuszczone na pokład samolotu. Bramka została zamknięta dokładnie o godz. 10. Planowany lot miał się rozpocząć o godz. 10.15. Wcześniej wszyscy oczekiwaliśmy w gigantycznej kolejce odprawy straży granicznej. Pani kierownik z Ryanaira zamknęła przed nami bramkę” – powiedział poszkodowany pasażer.

Pozostawienie pasażerów na lotnisku to nie jedyny problem związany z tym kursem. Wylot zaplanowano na godzinę 10:15, jednak start nastąpił z 35-minutowym opóźnieniem. Zmianę godziny wylotu spowodowało usuwanie walizek pasażerów z luku bagażowego.

Ostatecznie, pomimo niewpuszczenia pasażerów na pokład samolotu, udało im się dostać na Cypr. Wszyscy poszkodowani udali się tam lotem w innym terminie, który zaproponował Ryanair. Wśród pokrzywdzonych pasażerów pojawiły się sugestie złożenia do sądu pozwu zbiorowego. Nie wiadomo jeszcze czy podejmą oni takie kroki.

Zajście na lotnisku w Katowicach skomentowała również przedstawicielka Ryanaira Olga Pawlonka. „Część pasażerów spóźniła się do gate’u oraz na samolot do Pafos. Poszkodowanym klientom zaoferowano odpowiednią pomoc i bezpłatnie zarezerwowano najbliższy lot. Ryanair szczerze przeprosił wszystkich poszkodowanych klientów za zakłócenia, które były całkowicie poza kontrolą linii lotniczej” – zapewniła w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. dorzeczy.pl Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij