Publicystyka

“To nie jest decyzja kobiety”. Mocny komentarz Ziemkiewicza o aborcji

Protestujące feministki twierdzą, że aborcja na życzenie to prawo kobiety. Znany publicysta Rafał Ziemkiewicz uważa inaczej.

W komentarzu na swoim profilu w serwisie Youtube Ziemkiewicz ujawnił, że jest w trakcie nagrywania dłuższego materiału o kłamstwach lewicy. Przyznał, że jakby chciał omówić wszystkie jakie sobie wynotował to wyszedłby mu pełnometrażowy film. Postanowił jednak osobno omówić jedno – to, że aborcja to prawo kobiety.

„Sprawa aborcji, rzekomego wyboru kobiet. No nie ma większego kłamstwa niż mówić, że aborcja to jest wybór kobiety, że kobieta sobie to wybiera, że tak chce, bo to jest w ogóle ok” – powiedział – „Że to jest taka ładniejsza forma antykoncepcji”.

Zdaniem publicysty w znakomitej większości aborcja jest decyzją mężczyzny a nie kobiety. „Prawie zawsze tę decyzję podejmuje mężczyzna, w najprostszy sposób – znikając. Nie ma go. Spłodził, zrobił co chciał, a teraz – to są twoje prawa. Decyduj, to są twoje prawa, to jest twoje ciało. A teraz to masz wolność wyboru” – stwierdził dodając, że nie dziwi się „facetom, którzy dbają o to swoje prawo do bezkarnego zapładniania” ale dziwi się kobietom domagającym się prawa do tego, aby „być wykorzystanymi jak przedmiot jednorazowego użytku”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij