Najnowsze wiadomości ze świata

To nagranie wywołało prawdziwą burzę we Francji. Uczeń celował pistoletem w kierunku nauczycielki

We francuskich mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko za sprawą  nagrania z zajęć szkolnych w jednej z podparyskich szkół, na którym widać, że jeden z uczniów celuje z broni… do nauczycielki. Wszystko po to, aby ta zmieniła status jego obecności.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w szkole imienia Edouarda Branly’ego w Créteil, nieopodal stolicy Francji. W trakcie lekcji doszło do incydentu, który Francuzi dość zgodnie ocenili jako “skandaliczny”. Na filmie widać, jak jeden z uczniów podszedł do nauczycielki, a następnie wycelował w jej kierunku atrapę pistoletu Nastolatek domagał się zmiany swojego statusu obecności. Zdarzenie zostało uwiecznione przez jednego z uczniów, który wrzucił nagranie do sieci. Na materiale, oprócz opisywanej sceny, słychać także niewyobrażalny hałas w klasie i widać jak inny z uczniów wykonuje obsceniczne gesty.

https://twitter.com/BFMTV/status/1053968737056055297

Nauczycielka zawiadomiła o zdarzeniu policję, która zajęła się nastolatkami. Jednego z nich bardzo szybko wypuszczono, drugi, tj. ten, który zastraszał nauczycielkę atrapą broni, stanie przed sądem dla nieletnich. Film wzbudził ogromne emocje i wywołał ogólnokrajową dyskusję o zachowaniu uczniów i nauczycieli. Większość Francuzów, w tym sam prezydent Emmanuel Macron, wyrazili swoje potępienie dla całej sytuacji.

Źródło: Wprost Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij