Najnowsze wiadomości z kraju

„To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

Od lipca odwiedziliśmy 33 gdańskie dzielnice. Dzisiaj rozpoczynamy również obchód Oliwy, czyli ostatniej 34 wyodrębnionej dzielnicy w Gdańsku. Te spotkania służyły temu, aby poznać konkretne lokalne, drobne często, wydawałoby się mało istotne z punktu widzenia całego Gdańska problemy, które często wpływają bezpośrednio na komfort życia każdego z nas. Dziś się spotykamy, aby podsumować te spacery – mówił kandydat PiS.

Jak zauważył Kacper Płażyński akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Dla wielu osób była to możliwość, aby zaprezentować propozycje zmian, które wpłynęłyby na większy komfort życia mieszkańców miasta.

Bardzo dziękuję wszystkim gdańszczanom, którzy udzielali nam informacji i chcieli się z nami porozumieć, przedstawić swoją sytuację lokalną. Tych głosów było dosłownie tysiące, bo przez te 34 odwiedziny to były setki godzin z mieszkańcami Gdańska. Przeszliśmy ponad 2 tysiące kilometrów, średnio 5 kilometrów na dzielnicę i dotarliśmy nawet do 9 tysięcy gdańszczan.

Kandydat na prezydenta Gdańska zapewnił również, że ta akcja to dopiero początek dialogu pomiędzy nim, a mieszkańcami -„W czasie kampanii wyborczej na pewno wrócimy do każdej z dzielnic, już z nieco inną formułą. Tymczasem zapraszamy wszystkich Gdańszczan do kontaktu za pośrednictwem strony internetowej, specjalnie do tego służącej www.gdańskjestdlawszystkich.pl . Niech to będzie takie forum, w dalszym ciągu aktywne wymiany myśli między mną, między moimi wolontariuszami, między sztabem, który już wkrótce po oficjalnym rozpoczęciu kampanii wyborczej powstanie.”

Kolejną akcją jaką ma zamiar przeprowadzić kandydat PiS-u są spotkania z radami dzielnic. Zapowiedział także, że pod jego rządami Gdańsk będzie nastawiony na współpracę i dialog zarówno z mieszkańcami jak i radami dzielnic- „Do tej pory te rady dzielnic funkcjonowały na zasadzie pewnej fasady, ułudy demokracji w Gdańsku. Ja bardzo chcę to zmienić”.

Ponadto Płażyński zapowiedział powstanie „funduszy remontowych”, które miałyby za zadanie finansować drobne, ale ważne dla mieszkańców inwestycje.

Proponuję, aby przy każdej radzie dzielnicy powstał fundusz remontowy skierowany na realizację tych drobnych napraw chodników, oświetlenia, różnych rzeczy o których najlepiej wiedzą właśnie rady dzielnic. Fundusz ten byłby trzykrotnością podstawowego budżetu, na którym opierają się rady dzielnic w Gdańsku. Łączny koszt wszystkich tych funduszy remontowych to byłoby na dzień dzisiejszy około 5 milionów złotych”.

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij