kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

To mogło skończyć się tragedią: 2-latka bez kurtki i czapki szła poboczem, zareagował kierowca autobusu

Kierowca szkolnego autobusu zobaczył małą dziewczynkę idącą poboczem drogi. Nie miała kurtki ani czapki. Mężczyzna wezwał pomoc i zadbał, żeby dziecku nie stała się krzywda.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 10, w Pawłosiowie (woj. podkarpackie). Kierowca autobusu szkolnego zauważył, że w okolicy kościoła, poboczem drogi, idzie małe dziecko. „Ubrane było w sweterek i spodnie, nie miało kurtki zimowej ani czapki. Kierowca zatrzymał się, chciał porozmawiać, ale dziewczynka się przestraszyła i zaczęła biec w kierunku kościoła” – relacjonuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy policji w Jarosławiu.

Kierowca poszedł za dzieckiem pilnując, żeby nie wybiegło na drogę. W tym samym czasie skontaktował się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Gdy pracownice MOPS-u przyjechały na miejsce, zabrały dziewczynkę do swojego samochodu, żeby mogła się ogrzać. Kierowca autobusu musiał jechać dalej. Za chwilę przyjechali policjanci, którzy też dostali sygnał o 2-letniej dziewczynce.

Pracownice MOPS-u zauważyły kobietę, która idąc chodnikiem nerwowo się rozglądała. Okazało się, że to babcia 2-latki. „Kobieta tłumaczyła, że robiła w domu porządki. W pewnym momencie zawołała wnuczkę, a gdy ta nie odpowiadała, zaczęła jej szukać” – przekazała policjantka.

Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę babci. Policjanci chwalą kierowcę autobusu, który natychmiast zareagował widząc małe dziecko bez opieki i w nieodpowiednim do pory roku ubraniu.

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Lipska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Kandydat na wójta wygrał jednym głosem

0 0

Hotel z “Lśnienia” stanął w płomieniach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij