Najnowsze wiadomości z kraju

To ma być korytarz życia? Strażacy pokazali skandaliczne zachowanie kierowców

Na polskich drogach można zobaczyć, że kierowcy potrafią zastosować się do apelów policji i wzorowo utworzyć korytarz życia dla jadących służb. Niestety od tej reguły są wyjątki, co pokazali na nagraniu strażacy z OSP w Łomiankach. Kilkukrotnie musieli zwalniać, bowiem niektórzy kierowy postanowili skorzystać z utworzonej na drodze przestrzeni i zawrócić.

Strażacy z OSP w Łomiankach opublikowali w internecie nagranie z jednej z interwencji. Film opatrzyli tytułem: „Amty korytarz ratunkowy na DK7 w Dziekanowie Polskim. Ochotnicy jechali z pomocą do poszkodowanych w wypadku na drodze krajowej nr 7 za Łomiankami. W zdarzeniu drogowym brały udział trzy samochody osobowe, które zablokowały ruch na dwupasmowej drodze w kierunku Płońska.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami kierowcy powinni w takich sytuacja utworzyć korytarz życia, którym sprawnie przejedzie pojazd uprzywilejowany. Tak też było, gdy miał miejsce wypadek za Łomiankami, choć nie do końca. Znaleźli się też tacy kierowcy, którzy chcieli wykorzystać wolną przestrzeń na drodze, by zawrócić i ominąć korek.

Widać to na nagraniu opublikowanym przez strażaków. Ochotnicy kilkukrotnie musieli zwalniać, bowiem na czołówkę z wozem strażackim jechali nieodpowiedzialni kierowcy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.yt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij