Najnowsze wiadomości z kraju

To koniec większości senackiej? Senatorowi KO grozi wyrzucenie z partii

Jak informuje Gazeta Wyborcza, 11 sierpnia odbędzie się posiedzenie komisji dyscypliny partyjnej Koalicji Obywatelskiej, która zajmie się sprawą Antoniego Mężydło. Senator może wkrótce pożegnać się z członkostwem w związku z jego postawą podczas wyboru nowego prezesa IPN.

Mężydło jako jedyny przedstawiciel izby wyższej z ramienia KO opowiedział się za kandydaturą dr Karola Nawrockiego na nowego szefa Instytutu Pamięci Narodowej. Głosowanie odbyło się w ubiegły piątek – za byli wszyscy senatorowie PiS, dwóch z PSL-KP, jeden niezależny i właśnie Mężydło (łącznie 52 członków Senatu).

Według GWj politykowi grozi nawet za to wyrzucenie z partii. “Większość senacka zagrożona?” – zastanawia się Wyborcza, która wskazuje, iż opozycja ma nikłą przewagę w Senacie. Przypomina także, że w obecnej kadencji z klubu KO odeszło już dwóch senatorów – Jacek Bury do Polski 2050 oraz Kazimierz Michał Ujazdowski, który zasilił szeregi ludowców.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Gazeta Wyborcza Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Kandydat na wójta wygrał jednym głosem

0 0

Hotel z “Lśnienia” stanął w płomieniach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij