Najnowsze wiadomości z kraju

To koniec opozycyjnej większości w Senacie? Zgorzelski twierdzi, że PSL zerwie koalicję w izbie wyższej

Wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL, Piotr Zgorzelski, wieszczy koniec opozycyjnej większości w Senacie. Jego zdaniem senatorowie ludowców powinni jasno powiedzieć, iż nie stoją ani po stronie PiS-u, ani też PO.

Zgorzelski uważa, że została “pogrzebana” szansa na stworzenie wspólnych wartości i celów w Senacie pomiędzy opozycyjnymi ugrupowaniami. Jego zdaniem większość w izbie wyższej opierała się na “jałowej formule anty-PIS”, która była pozbawiona jakiegokolwiek strategicznego myślenia. Jest także zdania, iż brakowało odważnych decyzji liderów, a sama koalicja nie stroniła od wpadek podczas posiedzeń w izbie wyższej. Za przykład podaje brak porozumienia w kwestii ustawy “piątka dla zwierząt” pomiędzy PSL-em, a KO i Lewicą.

Pytany o dalsze plany polityk stwierdził jedynie, iż jego ugrupowanie zamierza odrzucić wszelkie skrajności z lewej oraz prawej strony. Ludowcy mieliby się się otworzyć na centrowy elektorat zarówno PiS-u, jak i KO, a także spróbować przyciągnąć na swoją stronę “zdroworozsądkowych posłów tych ugrupowań”. Z kolei ich program miałby się skupić na odbudowie Polski po pandemii z naciskiem na klimat, gospodarkę, rozwój oraz szansę dla młodych.

Wicemarszałek Sejmu był także pytany o zachowanie jego partyjnych kolegów z Senatu podczas najbliższych posiedzeń izby wyższej.

-Są senatorami zdrowego rozsądku, którzy będą popierali dobre projekty, a złe poprawiali – stwierdził Zgorzelski. Teraz jak nigdy otwiera się szansa przedstawienia Polakom ofert racjonalnej chadecji – powiedział.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij