Najnowsze wiadomości z kraju

To koniec gen. Szymczyka w Policji? KGP rozwiała wątpliwości

Generał Jarosław Szymczyk, który od siedmiu lat pełni funkcję Komendanta Głównego Policji odchodzi ze służby. W związku ze zmianą władzy, dotychczasowy szef policji zdecydował się przejść na emeryturę.

W czwartek Komenda Główna Policji odniosła się do spekulacji, krążących od kilku dni w mediach. W komunikacie przekazano, że dotychczasowy Komendant Główny Policji odchodzi na emeryturę. Ujawniono, że gen. Jarosław Szymczyk pożegna się z podwładnymi podczas uroczystości ze sztandarem polskiej Policji. Udział w wydarzeniu wezmą członkowie kadry kierowniczej oraz komendanci wojewódzcy Policji. Obowiązki szefa policji, przejmie dotychczasowy zastępca gen. Szymczyka.

W czasie jego (gen. Jarosława Szymczyka – red.) służby zmodernizowano polską Policję, co roku policjanci otrzymywali podwyżki, pierwszy raz w historii zakupiono całkowicie nowe śmigłowce oraz odnowiono flotę transportową – zauważa KGP.

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka informował, że w związku ze zmianą władzy, osoby kierujące polską Policją liczą się z odejściem z formacji. Podkreślił, że dotyczy to także niektórych komendantów wojewódzkich.

Na okoliczność zakończenia służby, gen. Szymczyk skierował list do funkcjonariuszy i pracowników policji.

Każdego dnia jako szef największej polskiej formacji mundurowej, podziwiałem i nadal podziwiam Wasz profesjonalizm – podkreślił Komendant Główny Policji.

Dziś moja służba dobiegła końca. Patrząc wstecz jestem przekonany, że podjęta ponad trzy dekady temu decyzja o wstąpieniu w szeregi Polskiej Policji, była słuszna. Nadal wierzę w sens naszej misji i bardzo doceniam wielką wartość policyjnych działań w każdym obszarze – dodał.

Prezydent Andrzej Duda powołał Jarosława Szymczyka na stanowisko Komendanta Głównego Policji 13 kwietnia 2016 roku. W 2018 roku otrzymał stopień generała inspektora Policji. Przed objęciem funkcji szefa KGP był komendantem wojewódzkim policji w Katowicach.

Źródło: stefczyk.info/na podst.policja Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij