Najnowsze wiadomości z kraju

To koniec Borysa Budki w PO? Otwarty bunt senatorów, który może doprowadzić do zmian w kierownictwie partii

Bunt w Platformie Obywatelskiej – informuje “Super Express”. Część senatorów tej partii otwarcie występuje przeciwko liderowi ugrupowania. Na jego miejscu mają nowego kandydata.

Dymisja Borysa Budki z funkcji przewodniczącego PO. Tego domaga się coraz więcej prominentnych polityków tego ugrupowania, zwłaszcza wśród senatorów. Antoni Mężydło w rozmowie z tabloidem wprost przyznał, iż najwyższa pora, aby za sterami partii zasiadł Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski to moja obsesja, jeśli chodzi o to, aby to właśnie on stanął na czele PO – ujawnia senator KO – Ma spore poparcie, ma ogromny potencjał i przekonuję często moich kolegów, czy to na senackim posiedzeniu klubu, czy w innych rozmowach z politykami PO, żeby Trzaskowskiego zrobić liderem PO.

Nie ma także zbyt dobrego zdania o Borysie Budce. Przynajmniej w kontekście jego zarządzania partią, które przyczyniło się do pogorszenia jej wizerunku. Członek izby wyższej parlamentu nie ma wątpliwości, że pod jego kierownictwem partia przegra następne wybory.

Według niego punktem zapalnym, którym rozjuszył część polityków partii, było przejście Joanny Muchy do ugrupowania Szymona Hołowni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij