pielgrzymka kibiców Wiadomości sportowe z kraju i świata

To już szesnasty raz. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Pod hasłem “Dla Ciebie, Ojczyzno!” odbyła się XVI Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę. Potrzeba nam odwagi mędrców, by w świecie pozornie inteligenckim i zracjonalizowanym, głęboko przejąć się Panem Bogiem – powiedział ks. Jarosław Wąsowicz.

Hasło pielgrzymki, jak wyjaśniają jej organizatorzy, stanowi przypomnienie ważnych rocznic historycznych przypadających w tym roku – 80. rocznicy bitwy o Monte Casino oraz Powstania Warszawskiego i 40. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

“Poszukiwanie prawdy i trwanie przy niej wiele kosztuje i wystawiane jest na liczne próby. Przez ostatnie lata doświadczaliśmy tego także na naszej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców, tak często wyśmiewanej przez środowiska kierujące się rzekomą polityką miłości; specyficznie rozumianą tolerancją, której funkcjonariusze zdejmują dzisiaj krzyże ze ścian urzędów, szkół czy zakładów pracy i wprowadzają siłą, obce naszej naturze i narodowej tradycji standardy moralne” – powiedział podczas homilii duszpasterz środowisk kibicowskich ks. Jarosław Wąsowicz.

„Potrzeba nam dzisiaj odwagi mędrców, aby w tym świecie pozornie inteligenckim i zracjonalizowanym, głęboko przejąć się Panem Bogiem” – mówił. Kościół katolicki 6 stycznia obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii, która w polskiej tradycji nazywana jest świętem Trzech Króli.

“Musimy stać na stanowisku jak żołnierze spod Monte Cassino, powstańcy warszawscy, męczennicy sprawy polskiej wolności i wierności chrystusowej, jak ksiądz Jerzy Popiełuszko. Nie możemy lękać się boju o Polskę chrystusową” – dodał ksiądz.

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie z pisarzem i publicystą Rafałem Ziemkiewiczem.

Pierwsza pielgrzymka kibiców na Jasną Górę odbyła się w 2009 r. Organizatorem corocznych spotkań jest salezjanin, ks. Jarosław Wąsowicz, historyk i archiwista, kibic Lechii Gdańsk, zaangażowany w działalność patriotyczną i społeczną.

Źródło: PAP Autor: Julia Szymańska
Fot. PAP/Waldemar Deska
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

USA planują obłożyć sankcjami izraelskie wojsko

0 0

Polski manul walczy o finał w popularnym plebiscycie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij