W obławie augustowskiej zwanej Małym Katyniem zginęło ok. 600 osób. Nie znamy ich grobów. Śledztwo prowadzi IPN – przypomniał w poniedziałek w 76. rocznicę rozpoczęcia obławy minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
“12 lipca to Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej dla uczczenia zamordowanych w 1945 r. przez NKWD i SMIERSZ oraz UB żołnierzy i działaczy podziemia. W obławie zwanej Małym Katyniem zginęło ok. 600 osób. Nie znamy ich grobów. Śledztwo prowadzi @ipngovpl.” – napisał na Twitterze Ziobro.
12 lipca to Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej dla uczczenia zamordowanych w 1945 r. przez NKWD i SMIERSZ oraz UB żołnierzy i działaczy podziemia. W obławie zwanej Małym Katyniem zginęło ok. 600 osób. Nie znamy ich grobów. Śledztwo prowadzi @ipngovpl.
— Zbigniew Ziobro | SP (@ZiobroPL) July 12, 2021