Najnowsze wiadomości z kraju

To byłby transfer roku. Paweł Kukiz przejdzie do PiS? Szef Kancelarii Premiera uchylił rąbka tajemnicy

Według obecnych informacji nie ma takiego akcesu – stwierdził szef KPRM Michał Dworczyk pytany, czy posłowie Kukiz’15 mogą zostać przyjęci do klubu PiS. Chcemy współpracować ze wszystkimi politykami, którzy budują swoje działania na fundamencie wartości, na którym zbudowane jest też PiS – dodał.

Rady Naczelna PSL zdecydowała o zakończeniu współpracy z Pawłem Kukizem i posłami związanymi z jego ruchem, o czym zostali oni poinformowani w czwartek na posiedzeniu klubu Koalicji Polskiej.

Prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz mówił dziennikarzom, że “racją stanu dla PSL jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej, gwarantująca bezpieczeństwo i rozwój, gwarantująca fundusze na wyjście z kryzysu covidowego”, a ostatnie dni pokazały, że różnice w tej sprawie pomiędzy PSL a Kukiz’15 są zbyt daleko idące, by można było kontynuować współpracę. Posłowie związani z Kukizem mają stworzyć w Sejmie własne koło.

Szef KPRM zapytany w programie “Tłit” w wp.pl, czy PiS przyjmie posłów Kukiz’15 odparł, że według jego informacji nie ma w tej chwili takiego akcesu.

“Podkreślamy zawsze, że chcemy współpracować ze wszystkimi tymi politykami, którzy budują swoje działania na fundamencie wartości na którym zbudowane jest też Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział Dworczyk.

Decyzja PSL w sprawie zakończenia współpracy z posłami Kukiz’15 to pokłosie głosowania w ubiegłym tygodniu w Sejmie w sprawie uchwały autorstwa PiS, wspierającej działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Została ona uchwalona głosami posłów PiS i 5 posłów PSL-Kukiz15, wśród których był też Paweł Kukiz. Politycy Kukiz’15 – z wyjątkiem Agnieszki Ścigaj – wraz z posłami klubu PiS nie poparli także kandydatury Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij