tłumy przed budynkiem, gdzie odbyła się debata wyborcza Najnowsze wiadomości z kraju

Tłumy pod budynkiem, w którym rozpoczęła się debata wyborcza. Zebrani skandują nazwiska polityków

Przed budynkiem ATM, gdzie zaczęła się debata wyborcza, zebrali się zwolennicy rządzących i opozycji. Na placu przed studiem telewizyjnym ustawiony został telebim, na którym będą mogli obserwować dyskusję polityków. Tłum skanduje nazwiska polityków, a większość osób ma ze sobą flagi lub partyjne banery.

Przed budynkiem, w którym rozpoczęła się debata wyborcza zebrali się zwolennicy wszystkich partii. Zwolennicy PiS skandują: “Tu jest Polska”. Mają ze sobą banery z napisem “Przyszłość to Polska”. Na telebimie PiS przed studiem wyświetlane są hasła niepochlebne dla szefa PO Donalda Tuska. Zwolennicy PiS krzyczą: “Do Berlina”.

Na miejscu, wśród wyborców PiS, są m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda oraz europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Zwolennicy Koalicji Obywatelskiej również mają telebim, na którym wyświetlana będzie debata, i scenę. Skandują m.in. “Zwyciężymy!”.

Jest grupa wyborców Lewicy, a także Trzeciej Drogi, wśród nich m.in. kandydat tej koalicji do Sejmu Ryszard Petru.

Na miejscu są duże siły policji, które oddzielają poszczególne grupy zwolenników.

Debata wyborcza w Telewizji Polskie zaczęła się o godz. 18.30. Będzie transmitowana na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Do udziału w debacie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych.

Już dwie godziny wcześniej pod budynkiem zaczęli się gromadzić zwolennicy różnych komitetów wyborczych. O przybycie zaapelował premier.

“Zapraszam wszystkich na ul. Wał Miedzeszyński 384 w Warszawie! Spotkajmy się na miejscu o 17.30! Wierzę, że będziemy razem! Do zobaczenia!” – napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje premier Mateusz Morawiecki, Koalicję Obywatelską – szef PO Donald Tusk, a Nową Lewicę – posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Trzecia Droga do debaty wystawiła lidera Polski 2050 Szymona Hołownię, Konfederacja – posła Krzysztofa Bosaka, a Bezpartyjni Samorządowcy – członka zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

Politycy będą odpowiadali na pytania w sześciu rundach poświęconych tematom: migracji, prywatyzacji, wieku emerytalnego, bezpieczeństwa, bezrobocia oraz świadczeń społecznych. Ostatnia, siódma runda, to czas na swobodne wypowiedzi polityków.

Debata odbywa się w studiu ATM na Wale Miedzeszyńskim 384.

Źródło: PAP Autor: Luiza Łuniewska
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij