Najnowsze wiadomości ze świata

Tłum hinduistów zamordował muzułmanina za domniemane przewożenie wołowiny

We wschodnim stanie Bihar aresztowano trzech mężczyzn w związku ze śmiercią muzułmanina, który został zaatakowany przez tłum podejrzewający go o przewożenie wołowiny – poinformowała w sobotę lokalna policja.

56-letni Naseem Qureshi zmarł na początku tego tygodnia w drodze do szpitala, po tym jak został zaatakowany przez co najmniej 20 osób podejrzewających go o przewożenie wołowiny. Jej sprzedaż i spożycie są poddane restrykcjom w niektórych częściach kraju przez lokalne władze.

Ramchandra Tiwari, szef komisariatu policji w Rasulpur w Biharze, gdzie doszło do przestępstwa, powiedział w sobotę agencji Reutera, że w związku z zabójstwem aresztowano trzy osoby.

Krowy są uznawane za święte w hinduizmie i często dochodzi do ataków na osoby oskarżane o zabijanie ich dla mięsa lub skóry, głównie na ludzi z mniejszości muzułmańskiej lub z niższych szczebli tradycyjnego indyjskiego systemu kastowego.

Samozwańcze grupy hinduskich strażników krów, które domagają się całkowitego zakazu uboju krów w całych Indiach, same zaczęły wymierzać kary, odkąd w 2014 r. do władzy doszedł hinduski nacjonalistyczny rząd premiera Narendry Modiego.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. EPA/PIYAL ADHIKARY

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij