Najnowsze wiadomości ze świata

Tiktokerka nakrzyczała na pracownika wypożyczalni samochodów. Teraz grozi jej więzienie

Tiktokerka wdała się w kłótnię z pracownikiem wypożyczalni samochodów w Dubaju. Teraz grozi jej za to więzienie.

Pochodząca z Teksasu Tierra Allen używa na TikToku pseudonimu Sassy Trucker. Zdobyła sławę i ponad 182 tysiące obserwujących dokumentując swoją pracę jako kierowca ciężarówki. Kilka miesięcy temu wybrała się do Dubaju na wakacje ze znajomymi. W mediach społecznościowych chwaliła się wypadami na plażę, do klubów nocnych i luksusowych restauracji. Sugerowała też, że otworzy w tym kraju firmę transportową.

Jej kłopoty zaczęły się, kiedy jej przyjaciel miał drobny wypadek za kierownicą samochodu, który wynajęła. Wypożyczalnia zatrzymała ten pojazd. Allen udała się do niej dzień później, aby odzyskać swój telefon i karty kredytowe, które były w tym samochodzie. Twierdzi, że manager tej wypożyczalni zażądał pieniędzy za ich wydanie, co doprowadziło do kłótni. W odpowiedzi miał wezwać policję i oskarżył ją o to, że publicznie na niego nakrzyczała – co w Dubaju jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia.

Policja zabrała jej paszport, przez co influencerka od trzech miesięcy nie może wrócić do domu. Nie oddano jej go nawet wtedy, gdy powiedziała, że musi wrócić do USA z powodów medycznych. Nie usłyszała jednak na razie żadnych zarzutów. Organizacja Detained in Dubai, która próbuje ją wyciągnąć z tego kraju i kontaktuje się w tym celu z amerykańskimi politykami, podejrzewa, że padła ofiarą szantażu. Twierdzą, że właściciele wypożyczalni samochodów w Dubaju często otwierają sprawy kryminalne przeciwko klientom, aby wyciągnąć od nich duże łapówki za wycofanie zarzutów. Ich zdaniem wybrano ją, bo pochodzi z zagranicy i nie ukrywa, że jest bogata, a lokalna policja może współpracować z szantażystami.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij