Najnowsze wiadomości ze świata

Tesla przegrała proces z klientem. Firma musi mu zwrócić ogromną sumę pieniędzy

Obywatel Belgii wygrał proces z Teslą w sprawie wadliwego samochodu – informuje w sobotę dziennik “Het Laatste Nieuws”. Na mocy orzeczenia sądu w Antwerpii amerykański producent musi zwrócić mu ponad 158 tys. euro.

Producent samochodów elektrycznych Tesla musi zwrócić belgijskiemu klientowi koszt zakupionego przez niego samochodu (model S P100D) o wartości 158,6 tys. euro. Jak podaje “HLN” mężczyzna był w sporze z amerykańską firmą od czterech lat.

W piątek sąd apelacyjny w Antwerpii na północy Belgii potwierdził istnienie poważnych niedociągnięć w komforcie i bezpieczeństwie jazdy w feralnym samochodzie – podaje gazeta. Pojazd miał m.in. wadliwe czujniki, przedwcześnie hamował, a także miał niesprawny wyświetlacz.

W swoim wyroku sąd nakazał Tesli odebrać samochód od klienta, a także zwrócić mu ponad 158 tys. euro. Jednocześnie sędzia wskazał na brak współpracy producenta, który nie przekazał biegłemu sądowemu danych dotyczących pojazdu.

Jak podaje “HLN” Tesla zapowiedziała odwołanie się od wyroku do belgijskiego sądu najwyższego.

Źródło: PAP Autor: Andrzej Pawluszek
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij