Najnowsze wiadomości z kraju

Terlecki o powrocie do szkół: klasy najniższe są bezpieczniejsze

Klasy najniższe akurat są bezpieczniejsze, ale chodzi o to, żeby w możliwie szybkim czasie uruchomić całe szkolnictwo – mówił we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do zapowiedzi powrotu do szkół uczniów klas I-III.

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, od 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach.

Szef klubu PiS był we wtorek pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy powrót klas I-III do szkół bez szczepionek dla nauczycieli to dobry krok. “Zobaczymy. Przede wszystkim będziemy wiedzieli, będą testy. Nauczyciele też są w tej grupie, która będzie się stosunkowo szybko szczepić. Zobaczymy, jaki będzie efekt” – odpowiedział.

“Te klasy najniższe akurat są bezpieczniejsze, ale chodzi o to, żeby w możliwie szybkim czasie uruchomić całe szkolnictwo, bo to jest strata roku dla młodych ludzi” – mówił Terlecki.

W poniedziałek ruszyło przesiewowe testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół na obecność SARS-CoV-2. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia.

Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w testach zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych. Akcję wspomaga 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło: PAP Autor: Grzegorz Bruszewski
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij