Najnowsze wiadomości ze świata

Ten system już działa. Test na Covid-19 przy wejściu do restauracji, do środka można wejść tylko, jeśli jest on ujemny

Władze Tokio uruchamiają próbny system badania klientów restauracji na Covid-19 bezpośrednio przed wejściem do lokalu. Test na przeciwciała daje wynik po 15 minutach, a do środka można wejść tylko, jeśli jest on ujemny – podała we wtorek stacja NHK.

Tokijskie towarzystwo medyczne przeprowadziło już w poniedziałek wstępną próbę systemu, a od środy przez trzy dni będzie on testowany w pięciu restauracjach w rozrywkowej dzielnicy Kabukicho, słynącej z kin, klubów nocnych i tzw. barów z hostessami.

W okresie próbnym klienci i pracownicy pięciu restauracji będą proszeni o podanie adresów mailowych i wgranie swojego zdjęcia. Następnie personel medyczny pobierze od nich próbki z nosa. Po 15 minutach wynik testu pokaże się na ich telefonach komórkowych.

System umożliwi klientom restauracji wykonywanie badań antygenowych na koronawirusa bez rejestracji i podawania danych osobowych, za wyjątkiem adresu poczty elektronicznej. Ma to pozwolić restauratorom na dalsze prowadzenie działalności, a klientom na korzystanie z ich usług bez obaw o infekcję – podkreśla NHK.

Obecnie w Tokio i wielu innych japońskich prefekturach obowiązują ograniczenia w działalności lokali podających alkohol. Są one proszone o wcześniejsze kończenie pracy. Zanim 20 czerwca zniesiono w Tokio stan wyjątkowy, lokale w ogóle nie mogły serwować napojów wyskokowych.

 

Źródło: PAP Autor: Andrzej Borowiak
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij