Najnowsze wiadomości ze świata

Ten kraj najczęściej wybierają turyści. To prawdziwa królowa Europy

Italia jest królową Europy pod względem reputacji turystycznej – ogłosił w raporcie włoski Instytut Badania Opinii Demoskopika, powołując się na najwyższy wynik w klasyfikacji ETR (European Tourism Reputation). Na kolejnych miejscach znalazły się Hiszpania i Niemcy.

Włochy zajmują w Europie pierwsze miejsce jako kraj – cel podróży najczęściej poszukiwany w sieci, a także pod względem popularności i zaufania turystów.

Minister turystyki Daniela Santanche wyraziła satysfakcję z prymatu Włoch podkreślając, że kraj ten jest „najbardziej upragnionym i najpopularniejszym” celem podróży w Europie. Pozwala to, dodała, patrzeć z optymizmem w przyszłość.

“Ale nam nie wystarczy być najbardziej poszukiwanym celem online. Nie możemy na tym poprzestać. Musimy dążyć do tego, by przedstawić jeszcze lepszą ofertę turystyczną pod względem jej bogactwa i jakości po to, by nie być tylko najbardziej +sexy+ destynacją w sieci, ale także tą najczęściej wybieraną” – oświadczyła szefowa resortu.

W raporcie przeanalizowano też reputację poszczególnych regionów Włoch. Tu na pierwszym miejscu jest Trydent-Górna Adyga, zwłaszcza odwiedzany zimą przez setki tysięcy turystów i miłośników narciarstwa z wielu krajów.

Drugie miejsce rankingu reputacji zajęła Sycylia, a trzecie Wenecja Euganejska.

Ministerstwo Turystyki podkreśla, że miniony rok był wyjątkowo dobry, a liczba turystów przekroczyła poziom sprzed pandemii w 2019 r.

Źródło: PAP Autor: Sylwia Wysocka
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Utknęli na bezludnej wyspie. Uratowały ich liście palmy

0 0

Do ziemi zbliżają się dwie duże asteroidy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij