Najnowsze wiadomości ze świata

“Ten chłopak, który zabił ośmioro dzieci, jest dla mnie królem!” Zatrzymano nastolatka planującego atak podobny do masakry w Belgradzie

W Bihaciu w Bośni i Hercegowinie zatrzymano w czwartek nastolatka planującego atak podobny do tego, który w środę w Belgradzie przeprowadził niespełna 14-letni uczeń jednej ze szkół podstawowych stolicy Serbii. Minister oświaty Czarnogóry ogłosił z kolei, że w piątek we wszystkich szkołach podstawowych i średnich kraju pierwsze lekcje zostaną poświęcone prewencji przemocy szkolnej.

“Ten chłopak, który zabił ośmioro dzieci, jest dla mnie królem! Sam od dawna szykuję coś podobnego dla szkoły ekonomicznej w Bihaciu. Będzie niezapomniana masakra, przysięgam wam to na własne życie. Wszyscy mnie osądzali i mnie unikali, dlatego zgotuję im prawdziwy terror” – napisał na swoich kontach w mediach społecznościowych nastolatek z położonego w pobliżu granicy z Chorwacją Bihacia.

Minister spraw wewnętrznych kantonu, którego stolicą jest Bihać, poinformował, że nastolatek został już zatrzymany przez policję. Dodano, że jest on pełnoletni.

Władze szkoły, której w swoim poście groził jej były uczeń, zapewniły mieszkańców miasta, że nie ma powodów do paniki, ponieważ odpowiednie organy zareagowały na czas.

W czwartek minister oświaty Czarnogóry Miomir Vojinović oświadczył z kolei, że w piątek w szkołach podstawowych i średnich odbędą się lekcje o prewencji przemocy szkolnej. “Musimy zredukować szkolną przemoc do minimum” – zaznaczył polityk.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. EPA/ANDREJ CUKIC

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij