Najnowsze wiadomości z kraju

Tego się Trzaskowski nie spodziewał. Tak Gronkiewicz-Waltz skomentowała jego decyzję o kandydowaniu na szefa PO

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w przypadku rezygnacji Borysa Budki ze stanowiska przewodniczącego Platformy Obywatelskiej będzie gotów “wziąć odpowiedzialność” za partię. Jego słowa skomentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która stwierdziła, iż lepiej, aby nowym szefem PO został jednak Donald Tusk.

Już za kilka dni ma się  odbyć posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, która ma być urzeczywistnieniem zapowiedzi o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Wielu ekspertów spekuluje, że były premier najprawdopodobniej zostanie ogłoszony jako nowy przewodniczący partii, co oznaczałoby rezygnację z tej funkcji przez Borysa Budkę.

Teraz do walki o fotel szefa PO włączył się Rafał Trzaskowski, który zapowiedział, że w przypadku abdykacji Budki “będzie gotów wziąć odpowiedzialność za Platformę”.

Do jego zapowiedzi odniosła się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy nie miała jednak o tej kandydaturze najlepszego zdania, twierdząc jednocześnie, że znacznie lepszym liderem dla PO byłby Tusk.

-Prezydent Warszawy ma tak dużo pracy, że byłabym wdzięczna Tuskowi za przejęcie odpowiedzialności za partię – napisała polityk.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij