Publicystyka

Tego Nowacka się nie spodziewała. Liderka Inicjatywy Polskiej oburzona po słowach posła Lewicy: “Posłana słyszy tak jak moja żona…”

Marek Dyduch wywołał ogromną burzę w sieci. Na posła Lewicy spadła ogromna fala krytyki ze strony progresywnego środowiska opozycji. A wszystko z powodu jego słów skierowanych do Barbary Nowackiej w trakcie programu “Kropka nad i”.

Nie ustaje konflikt pomiędzy Koalicją Obywatelską, a Lewicą od momentu, kiedy ugrupowanie zrzeszające SLD, Wiosnę oraz Razem postanowiło dogadać się z rządem Zjednoczonej Prawicy ws. Krajowego Planu Odbudowy. To nie spodobało się posłom KO, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem lewicowej formacji, posądzając ich o “zdradę”.

Temat jest wciąż żywy i nie mogło zabraknąć kolejnych uszczypliwości pomiędzy reprezentantami obydwóch partii również w “Kropce nad i”, gdzie wczorajszymi gośćmi Moniki Olejnik byli Marek Dyduch (Lewica) oraz Barbara Nowacka (KO). Polityk od lat związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej zarzucał Koalicji Obywatelskiej, że ta nawet nie usiadła do stołu i nie próbowała się dogadać ws. funduszy unijnych, chociaż mieli taką możliwość. Twierdził nawet, że ugrupowanie Nowackiej jest zbyt “wściekłe, zawzięte i skrajne”, że nie są w stanie prawidłowo negocjować.

Posłanka próbowała odpierać jego zarzuty, jednak Dyduch uznał jej odpowiedź za “trajkot”. Porównał ją nawet do swojej małżonki.

– Posłanka Nowacka słyszy tak, jak moja żona. Czyli to, co chce – powiedział parlamentarzysta.

Nowacka nie kryła oburzenia z powodu słów mężczyzny i zapytała się go ironicznie: “Czy to ma być śmieszne?”.

Wypowiedź posła Lewicy rozgrzała progresywne środowisko w Polsce. Pod adresem Dyducha pojawiło się mnóstwo oskarżeń o “seksizm” czy “patriarchalny beton”.  Oprócz internautów w obronie posłanki wypowiedziało się wielu jej kolegów i koleżanek z Koalicji Obywatelskiej. Katarzyna Lubnauer uznała to za przejaw chamstwa ze strony parlamentarzysty SLD, a Sławomir Nitras porównał go do policjanta, który miał “zaatakować gazem Barbarę Nowacką”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. screenshot
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij