Najnowsze wiadomości ze świata

Tego można było się spodziewać. Niemiecka prasa zachwycona powrotem Tuska

Powrót Donalda Tuska do krajowej polityki był tematem rozchwytywanym nie tylko przez polskie media. Również szeroko w tym kontekście wypowiedziała się niemiecka prasa.

Według niemieckich mediów powrót byłego premiera do Polski zapowiada “pojedynek wagi superciężkiej”, pomiędzy nim, a Jarosławem Kaczyńskim. ”Frankfurter Allgemeine Zeitung” twierdzi, że głównym celem polityka będzie wyprowadzenie Platformy Obywatelskiej kryzysu. Według tego samego źródła Tusk miał “oczarować” słuchaczy podczas swojego sobotniego wystąpienia. Zwłaszcza w kontekście ataków na Prawo i Sprawiedliwość.

Gazeta zauważa także, że największym przegranym całej sytuacji jest Rafał Trzaskowski.

Jeszcze dalej idzie “Tageszeitungu”, który twierdzi, że Tusk zamierza przygotować partię do zwycięstwa w nadchodzących wyborach, aby odebrać władze “narodowym populistom z PiS, którzy od 2015 roku rządzą w sposób coraz bardziej autokratyczny”.

Tymczasem w “Suddeustche Zeitung” nie ukrywają zachwytów nad byłym premierem, który przez zaledwie kilka minut na mównicy udowodnił, “dlaczego wielu osób pragnęło jego politycznego przywództwa”.

-Tusk nie owijał w bawełnę. Wraz z Kaczyńskim i PiS w Polsce rządzi zło. Wychodzimy na pole, żeby walczyć ze złem – czytamy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij