Najnowsze wiadomości z kraju

Tęczowy Piątek w polskich szkołach. Lewicowe środowiska ruszają z promocją homopropagandy wśród najmłodszych

Podczas piątkowych (26 października) zajęć w 218 polskich szkołach, dzieci będą poddane propagandzie środowisk LGBTQ+, które ruszają z akcją przeciwdziałania homofobii.

Organizatorem przedsięwzięcia jest organizacja Kampania Przeciw Homofobii, która od kilku lat przy współpracy z polskimi placówkami edukacyjnymi stara “nauczać” dzieci i młodzież  o tolerancji i przeciwdziałaniu dyskryminacji mniejszości seksualnych.  Akcja jest promowana przez “Głos Nauczycielski”, będący organem prasowym Związku Nauczycielstwa Polskiego.

“Tęczowy piątek” wypada w tym roku 26 października. Tego dnia w 218 szkołach zawisną plakaty środowisk LGBTQ+, pod hasłem “akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQ”. Będą one zachęcały do poszanowania i tolerancji osób homoseksualnych, a także do “walki o poszerzenie ich praw”. Do dyrekcji szkół trafiły już filmy oraz tematyki prelekcji, które będą promowały środowiska spod tęczowej flagi. Organizatorzy akcji pragną, aby osoby o innych orientacjach seksualnych mogły się realizować.

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij