Najnowsze wiadomości z kraju

Te żelki nie trafią do odbiorców. Kodi spisał się na medal

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali w Zabrzu przesyłkę z ponad kilogramem żelków, które miały w składzie THC – czyli substancję psychoaktywną konopi indyjskich.

Zawartość nadanej w Stanach Zjednoczonych paczki wywęszył wspomagający mundurowych golden retriever. Narkotyczne żelki miały trafić do odbiorcy z Częstochowy.

Jak podała w poniedziałek Anna Hanke-Hetmaniok z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Zabrzu.

“Podczas kontroli funkcjonariuszy wspierał biszkoptowy golden retriever Kodi. W jednej z przesyłek nadanych w Stanach Zjednoczonych pies wywęszył środki odurzające” – dodała.

Mundurowi znaleźli w paczce 49 foliowych woreczków z żelkami. Na opakowaniach widniała grafika przedstawiająca trójkąt z liściem konopi oraz ostrzeżenie o zawartości substancji THC. Przesyłka miała trafić do odbiorcy z Częstochowy. Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że żelki miały w swoim składzie THC.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 1 kg żelków.

“W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłek może naruszać przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłki pocztowe wraz z zawartością zostały zatrzymane do sprawy karnej” – dodała Hanke-Hetmaniok.

Śląska KAS przypomina, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Konopka
Fot. Facebook/KAS/Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij