Publicystyka

Taktyka “ulicy i zagranicy” znów w użyciu! Spurek zaapelowała do Merkel ws. Polski i Węgier “Pani Kanclerko, proszę…”

Sylwia Spurek jest jednym z największych krytyków weta polskiego i węgierskiego rządu ws. powiązania wypłat z budżetu unijnego z mechanizmem praworządności. Europoseł Zielonych, wraz ze swoimi partyjnymi kolegami, złożyła petycję do Angeli Merkel, w której proszę niemiecką kanclerz o sprzeciwieniu się działaniom Polski i Węgier.

Była eurodeputowana Wiosny nie pierwszy raz wywołuje spore kontrowersje swoimi działaniami. Znana z prounijnych poglądów polityk wielokrotnie atakowała Polskę na forum europejskim m.in. głosując za rezolucjami uderzającymi w nasz kraj czy domagając się wszczęcia interwencji przez unijne organy. Internauci często zarzucali jej zdradę dyplomatyczną czy działanie na szkodę państwu, które miała godnie reprezentować na arenie europejskiej.

Tym razem Sylwia Spurek, wraz z kilkoma innymi deputowanymi Zielonych, stworzyła specjalną petycję, w której apelują do Angeli Merkel o “sprzeciwienie się szantażowi ze strony Polski i Węgier”. Według nich weto Warszawy i Budapesztu jest “atakiem na europejskiej wartości” dodając, iż obydwa rządy nie powinni blokować unijnego budżetu w czasie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Tradycyjnie pojawiły się także stałe “argumenty” mające potwierdzać tezę o “łamaniu przez Polskę i Węgry praworządności” – czyli m.in. naruszenie zasady niezależności sądownictwa, dyskryminacja mniejszości czy uderzenie w wolność prasy.

-Pani Kanclerko Merkel, proszę powiedzieć „nie” szantażowi ze strony Polski i Węgier. Blokada unijnego budżetu działa na niekorzyść obywatelek i obywateli wszystkich krajów członkowskich. Europejskie wartości nie podlegają negocjacjom! – napisała europoseł (pis. oryginalna).

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij