Najnowsze wiadomości ze świata

Taksówkarz próbował przejechać uczniów żydowskiej szkoły. Krzyczał, że “zabije wszystkich Żydów”

Kierowca taksówki próbował przejechać swoim samochodem stojących na chodniku uczniów żydowskiej szkoły. Krzyczał przez okno, że zabije wszystkich Żydów.

Szokujące zdarzenie miało miejsce na Brooklynie. Prowadzący białego Forda Crown Victoria skręcił w Wschodnią 55. Ulicę, przy której stoi żydowska szkoła religijna Mesivta Nachlas Yakov. Widząc na chodniku jej uczniów, ubranych w ortodoksyjne stroje, wjechał na chodnik i próbował ich przejechać. Następnie objechał ją dookoła i próbował przejechać dwóch innych uczniów i rabina. Według policji miał krzyczeć przez okno, że zabije wszystkich Żydów.


Nikomu na szczęście nic się nie stało. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Wkrótce potem jego samochód został jednak zauważony przez członka organizacji Flatbush Shomrim Safety Patrol, która dba o bezpieczeństwo lokalnej społeczności żydowskiej. Ten spisał jego numer rejestracyjny, który razem z nagraniem z monitoringu przekazano policji.

Kierowcą okazał się być 58-letni Asghar Ali, imigrant z Pakistanu, który żyje w USA od dwudziestu lat. W przeszłości był już czterokrotnie aresztowany, ma również mieć problemy psychiczne. Policji powiedział, że jest taksówkarzem, ale nie miał ważnej licencji.

Ali usłyszał już ponad tuzin zarzutów, w tym próby zabójstwa pięciu osób, próby napaści i zbrodni nienawiści. Policja twierdzi, że ten incydent najprawdopodobniej nie był zamachem terrorystycznym, a sam Ali nie miał związków z żadną organizacją terrorystyczną. Po aresztowaniu trafił do szpitala na obserwację.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij