Polski orzeł “zrobiony” z żywych brzóz, sosen i modrzewi? Lasy Państwowe pochwaliły się nietypowym dziełem. “Niesamowite”, “Brawa dla pomysłodawców” – komentują zachwyceni internauci.
Jeszcze kilka lat temu obszar leśnictwa Kłodno (obecnie to leśnictwo Glinowo) w województwie pomorskim przedstawiał obraz nędzy i rozpaczy – po “huraganie stulecia”, który nie miał litości dla całych połaci lasu. Leśnicy uznali, że warto nie tyle uporządkować teren, czy też odtworzyć las, ale uczynić z obszaru nietypowe, naturalne, dzieło sztuki. Tak powstał dendroglif – specjalny obraz stworzony z żywych drzew. Prace w miejscu, gdzie przeszedł “huragan stulecia”, leśnicy rozpoczęli kilka lat temu – w roku 2018. Potrzeba było czasu, by dostrzec, że sadzonki poszczególnych drzew układają się w wizerunek orła z polskiego godła. Dendroglif można podziwiać z lotu ptaka. W pełnej krasie widoczny jest jesienią – kiedy naturalne procesy żółknięcia liści barwią las na różne kolory.
Rośnie zdrowo. Zasadzony w 2018 r. na terenie #LeśnictwoKłodno (obecnie to #LeśnictwoGlinowo), gdzie rok wcześniej przeszedł huragan stulecia. Tło z sosny, orzeł z brzozy, korona z modrzewia. W sumie ok. 100 tysięcy drzewek.
📸 Radosław Gołuński#NadleśnictwoLipusz pic.twitter.com/Ahijt4LkFi
— Lasy Państwowe (@LPanstwowe) October 27, 2022
Na ten niezwykły wizerunek polskiego orła w koronie w sumie składa się aż 100 tysięcy drzewek. Dendroglif zdobył podziw oraz uznanie w oczach internautów, którzy są zachwyceni pomysłem leśników: “Wygląda jak haft krzyżykowy”, “Super. Brawa dla pomysłodawców”, “Piękne!” – czytamy w komentarzach pod postem na Twitterze.