Rozrywka

Takich dożynek jeszcze nie było! Polscy rolnicy też holują “czołgi”

Takich dożynek jeszcze nie było. Rolnicy z Wielkopolski postanowili w tym roku wytoczyć naprawdę “potężne działa” – donosi Teleexpress. W hołdzie dla czynu zbrojnego Ukraińców, a przede wszystkim ukraińskich rolników, przygotowali nietypową dekorację. Trzeba przyznać, że udało im się zabłysnąć kreatywnością i humorem – w dodatku w słusznej sprawie.

Dożynki w Jarząbkowie od lat znane z tego, że okoliczni rolnicy przygotowują makiety ze słomy. W poprzednich latach były to głównie maszyny rolnicze i kukły – informuje Teleexpress. W tym roku pokaz z okazji dożynek będzie miał jeszcze bardziej wyjątkowy charakter. Rolnicy ze wsi Jarząbkowo postanowili uhonorować bohaterskich rolników z Ukrainy. Z beli słomy skonstruowali traktor, który ciągnie na holu – jakże by mogło być inaczej – czołg.

“Ukraińcy też mają żniwa i my w ramach solidarności spróbowaliśmy zjednoczyć nasze siły z ukraińskimi rolnikami i pokazać, że jesteśmy razem z nimi” – mówi Krystian Rynarzewski, sołtys Jarząbkowa. Mężczyzna podkreślił, że makieta jest formą mentalnego wsparcia naszych sąsiadów. To również pokaz możliwości polskich rolników: “W ten sposób pokazujemy, że nie straszny nam żaden czołg, a nasze ciągniki bez problemu wyciągną każdą maszynę z pola” – czytamy w wypowiedzi sołtysa dla serwisu Moje-gniezno.pl.

Jak donosi serwis Moje-gniezno.pl nad makietą pracowało kilkadziesiąt osób. “Efekt końcowy robi ogromne wrażenie. Jeszcze nie zdążyliśmy dokończyć naszej dekoracji, a już stała się ona wielkim wydarzeniem, obok której nie można przejść obojętnie. Niemal każdy przejeżdżający kierowca zatrzymuje się i robi zdjęcie. Cieszymy się, że nasza praca przynosi radość również innym” – mówi sołtys Jarząbkowa.

Źródło: Stefczyk.info/na podst. TVP.info/Moje-gniezno.pl Autor:
Fot. Twitter/TVP.info

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij