Najnowsze wiadomości ze świata

Tak źle dawno nie było. Ponad milion osób choruje na grypę, najwięcej od 15 lat

Ponad milion przypadków zachorowań na grypę zanotowano w minionym tygodniu we Włoszech; to najwięcej od 15 lat – takie dane ogłosił w sobotę krajowy Instytut Zdrowia. Lekarze alarmują, że trwa szturm na placówki pogotowia, gdzie sytuacja jest coraz trudniejsza. Jednocześnie szerzą się kolejne warianty koronawirusa.

“Obecna krzywa epidemiczna objawów grypowych nie osiągnęła tak wysokiego poziomu w poprzednich sezonach” – podkreślił Instytut w cotygodniowym raporcie, redagowanym na podstawie monitoringu zachorowań. Zaznaczono, że największy wzrost przypadków grypy stwierdzono w tych dniach w regionach Lombardia, Friuli-Wenecja Julijska, Emilia-Romania i Kampania.

Zbliża się szczyt zachorowań na grypę, który zazwyczaj notuje się pod koniec stycznia – oceniają lekarze. Od początku sezonu grypowego zarejestrowano 5,7 miliona przypadków.

Przewodniczący krajowego związku lekarzy Filippo Anelli poinformował o znacznym wzroście zgłoszeń na pogotowie. “W tym roku sytuacja wydaje się gorsza niż w poprzednich latach” – przyznał.

Prezes lekarskiego związku z Rzymu Antonio Magi powiedział, że połączenie przypadków grypy i Covid-19 sprawiło, że liczba osób zgłaszających się na pogotowie w stołecznych szpitalach wzrosła o 30 procent w porównaniu z tym samym okresem sprzed pandemii.

 

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij