Najnowsze wiadomości z kraju

Tak wygląda szkolenie polskiego żołnierza. Bieg robi wrażenie i podbija internet

Opozycyjni politycy i sprzyjające im media oraz niektórzy celebryci lubują się w dezawuowaniu jakości polskiego wojska. A wszystko to przecież nieprawda.  Jeśli chodzi o sprzęt, to polska armia od dekad nie mogła pochwalić się takimi zakupami jak obecnie, rośnie liczebność naszych sił zbrojnych, a poziom wyszkolenia naszych żołnierzy również może budzić zazdrość. Jeżeli macie jakieś wątpliwości, to nagranie je rozwieje.

Jeżeli myślicie, że ten pokaz to jakiś specjalny test sprawnościowy dla komandosów, jesteście w błędzie. Na wideo widzimy najzwyklejszy Wojskowy Bieg Patrolowy, który odbywa się w jednym z wielu Ośrodków Sprawności Fizycznej, które znajdują się w każdym garnizonie. Umiejętności zaprezentowane przez jednego z naszych żołnierzy robią jednak wrażenie. Tempo, precyzja, zwinność i siła wojskowego pokazują, że wbrew temu, co chcą nam wmówić opozycyjne media i politycy, z naszym wojskiem i jego wyszkoleniem nie jest źle. A to przecież tylko sprawność fizyczna.

W całym kraju w jednostkach wojskowych odbywają się również liczne szkolenia z nowoczesnego sprzętu, współczesnej strategii i techniki i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach na polu walki.

Nasza armia rośnie w siłę i widać to gołym okiem. Patrząc na takie obrazki i widząc komunikaty o kolejnych zakupach realizowanych przez MON, trudno nie wierzyć, że wkrótce staniemy się najpotężniejszym wojskiem lądowym w Unii Europejskiej.

Kto z Was podjąłby się wziąć udział w takim biegu?

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij