Najnowsze wiadomości ze świata

Tak wygląda “aryjska anielica” – zdemaskowano zwyciężczynię nazistowskiego konkursu piękności “Miss Hitler”

Zwyciężczyni konkursu zorganizowanego przez rosyjski portal społecznościowy to 42-letnia Brytyjka Sarah Mountford, która w internecie występowała pod pseudonimem “Miss Aryan Angel” i była członkinią skrajnie prawicowej grupy Britain First – opisuje portal dziennika “Jerusalem Post”.

Zgodnie z opisem organizatora konkurs ma na celu promowanie “zdrowej hitlerowskiej rywalizacji”, a każda z jego uczestniczek złożyła w ramach współzawodnictwa osobiste oświadczenie.

Brytyjka opisała siebie jako “heteroseksualną, białą, czystej krwi kobietę z tęsknotą za powrotem do tradycyjnych zachowań. Zgodnie z naturą. Krew i ziemia. Przodkowie i honor. Nasi ludzie mają znaczenie”.

Po ujawnieniu kobieta tłumaczyła się, mówiąc: “Moje poglądy nie są ekstremalne, słyszysz to samo na każdym przystanku autobusowym”.

“On (Hitler) nie żyje od dawna. Nie sądziłam, że jego imię nadal ma taki znaczenie” – dodała.

Dyrektor Centrum Szymona Wiesenthala ds. globalnych działań społecznych, rabin Abraham Cooper, stwierdził: “Jest to część trwających wysiłków zmierzających do wybielenia przerażających zbrodni nazizmu, napisania historii na nowo, aby legitymizować potwora, który pogrążył świat w ciemności i dopuścił się ludobójstwa, w wyniku którego zginęło sześć milionów Żydów, w tym 1,5 miliona dzieci”.

“Nie powinno być żadnej tolerancji dla tej oburzającej kampanii na wszystkich platformach mediów społecznościowych” – zaapelował rabin Cooper.

Izraelski portal przypomina, że finał obecnej edycji konkursu ma miejsce zaledwie rok po tym, jak poprzednia zwyciężczyni konkursu i jej mąż zostali zdemaskowani jako członkowie skrajnie prawicowej grupy National Action, organizacji zakazanej w Wielkiej Brytanii za wspieranie terroryzmu.

Centrum Szymona Wiesenthala, którego siedziba znajduje się w USA, zostało założone w 1977 roku przez ocalałego z obozu zagłady Szymona Weisenthala, a jego celem jest demaskowanie zbiegłych nazistów i ich zwolenników. Sam Weisenthal pomógł wytropić ponad 1000 nazistów w ciągu swojego życia, w tym “logistyka” Holokaustu Adolfa Eichmanna.

 

Źródło: PAP Autor: Z Jerozolimy Marcin Mazur
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij