Wiadomości sportowe z kraju i świata

Tak Włosi dziękują Polakowi. Zieliński dostał wyjątkowego Fiata

Piotr Zieliński jest niezaprzeczalnie jedną z najważniejszych postaci, które doprowadziły SSC Napoli do mistrzostwa Włoch. Piłkarze z Neapolu sięgnęli po najcenniejsze trofeum w kraju po 33 letniej przerwie. Z tej okazji polski pomocnik otrzymał wyjątkowy prezent.

Włosi poznali nowych mistrzów kraju już na 5 kolejek przed końcem sezonu. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z Neapolu. Kibice świętują pierwsze od 33 lat mistrzostwo na wiele różnych sposobów. Nie zapominają przy tym o twórcach tego sukcesu.

Jedną z takich osób jest Piotr Zieliński. Pomocnik trafił do Neapolitańczyków w 2016 roku. Aktualnie jest jedną z kluczowych postaci w drużynie, z której już niedługo może odejść. Mówi się bowiem o zainteresowaniu jego osobą ze strony Liverpoolu. Jego kontrakt z aktualnym klubem obowiązuje do czerwca 2024, ale nie wyklucza się również, że zostanie on przedłużony.

Wkład Polaka w sukces nowych mistrzów Włoch docenił jego przyjaciel, rajdowiec Fabio Gianfico. Zieliński otrzymał od kolegi wyjątkowy prezent, którym pochwalił się w mediach społecznościowych. Jest nim spersonalizowana wersja Fiata 500. Auto jest w kolorze błękitnym, nawiązując do barw SCC Napoli. Na masce znajduje się flaga Włoch, a bok pojazdu opatrzony został herbem klubu Polaka. Na samochodzie znalazło się także nazwisko reprezentanta Polski i numer „20”, z którym Zieliński występuje w drużynie mistrzów Włoch.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Instagram/wpsportowefakty Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons/screnTwitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij