Najnowsze wiadomości z kraju

Tak się przedstawia plan Tuska? Zaskakująca wypowiedź Żukowskiej: “Słyszałam od posła Nitrasa…”

Zdaniem Anny Marii Żukowskiej wielki polityczny plan Donalda Tuska ma zakładać sojusz jego formacji z Konfederacją. Jej zdaniem były premier będzie starał się budować blok “antyPiS” bez udziału Lewicy.

Była rzecznik Lewicy była gościem Polskiego Radia, w którym wypowiedziała się na temat powrotu Donalda Tuska na stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej. Posłanka odniosła się przede wszystkim do spekulacji, zgodnie z którymi były premier będzie starał się utworzyć nowy blok przeciwników rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich takich prób jeszcze za czasów sprawowania władzy w partii przez Grzegorza Schetynę i Borysa Budkę nie zakłada on “członkostwa” Lewicy, która miałaby zostać zamieniona przez Konfederację.

Żukowska przyznała, iż taka wizja ją przeraża, gdyż nie wyobraża sobie żadnego sojuszu z ugrupowaniem, które kwestionuje zasadność szczepień. Twierdzi jednak, iż taki sojusz jest całkiem realny, dlatego też nie ukrywa swoich obaw. “Jako Polka boję się tego, moje dziecko też się boi. To byłoby coś strasznego dla Polski” – uważa kobieta.

Parlamentarzystka odniosła się także do słynnej wypowiedzi Sławomira Nitrasa, który po jednym z głosowań miał zapewniać na sali sejmowej, iż w niedalekiej przyszłości będzie rządziła Koalicja Obywatelska z Konfederacją, która “miałaby się zająć Lewicą”.

-Te plany traktuję trochę z przymrużeniem oka, natomiast nie traktuję z przymrużeniem oka tego, że taki rząd gdzieś na horyzoncie potencjalnie mógłby zaistnieć – powiedziała Żukowska.

Dowodem na możliwość zaistnienia takiego sojuszu miałaby być zbieżność poglądów gospodarczych pomiędzy obydwiema frakcjami – przede wszystkim w kwestii obniżenia podatków, czy likwidacji 500 plus.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Polskie Radio Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij