komuniści niszczyli opozycję Najnowsze wiadomości z kraju

Tak komuniści niszczyli opozycję. Dziś pozostają bezkarni. Przejmujący dokument TVP

Kara śmierci za próbę ucieczki z komunistycznej Polski, drakońskie kary więzienia dla dziewczyn roznoszących ulotki, tzw. uniwersalne projekty zarzutów prokuratorskich i pokrzywdzeni, którzy do tej pory walczą o sprawiedliwość. Dziennikarze Magazynu śledczego odsłaniają kulisy uzgadniania wyroków politycznych w okresie reżimu PRL. W jaki sposób sędziowie wojskowi i Sąd Najwyższy wypełniali linię polityczną komunistycznej partii? Co zawiera korespondencja prezesa Sądu Najwyższego z Naczelnym Prokuratorem Wojskowym, ujawniona przez prokuratora IPN Andrzeja Pozorskiego?

Jak w stanie wojennym sędziowie w porozumieniu z prokuratorami przygotowywali projekty zarzutów, które miały pasować do zatrzymanych opozycjonistów bez względu na dowody? Jak w rzeczywistości wyglądały głośne postępowania komunistycznego wymiaru sprawiedliwości przeciwko działaczom opozycji antykomunistycznej, między innymi Andrzejowi Gwieździe i Janowi Rulewskiemu? Kto i w jakich okolicznościach wydał wyrok śmierci na 23-letniego Edwarda Pytkę, który próbował samolotem uciec z komunistycznej Polski?

Z jakim skutkiem IPN próbuje pociągnąć do odpowiedzialności karnej przedstawicieli komunistycznego wymiaru sprawiedliwości? „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

ZWIASTUN:

Źródło: mat. promocyjne/TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas, Autor:
Fot. mat. promocyjne/TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij