Rozrywka

Tajemniczy wpis Bidena poruszył Ukraińców. Wyjaśniamy o co chodzi

Prezydent Biden opublikował na swoim Twitterze zdjęcie, które mocno poruszyło Ukraińców. Niestety okazało się, że nie ma z nimi nic wspólnego.

W niedzielę prezydent Biden opublikował zdjęcie wejścia do Gabinetu Owalnego. Nad framugą powieszono niebieski napis Believe (ang. uwierz) na żółtym tle. „Jutro” – skomentował Biden. Jego wpis mocno poruszył Ukraińców, wielu z nich uznało, że to zapowiedź radykalnego zwiększenia wsparcia Waszyngtonu dla Kijowa, np. wysłania na Ukrainę nowoczesnych myśliwców lub rakiet dalekiego zasięgu.

https://twitter.com/Sabra12517682/status/1637735804611993600?s=20

Fani amerykańskiej popkultury od razu jednak wiedzieli, że nie o to chodzi. Napis na tym zdjęciu jest bowiem repliką napisu, który wisi w biurze jednej z postaci w popularnym w USA serialu Ted Lasso. Jego kolory niestety nie mają nic wspólnego z flagą Ukrainy.

Biden opublikował to zdjęcie, bo dzisiaj spotka się w Białym Domu z aktorami z tego serialu. Będzie z nimi rozmawiał o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne, co jest jednym z motywów tego serialu. W przeszłości Biały Dom wielokrotnie zapraszał celwbrytów, aby przy ich pomocy pomagać promować ważne kwestie społeczne.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Niemcy przywrócą pobór do wojska

0 0

Trzej 16-latkowie pobili mężczyznę. Ofiara zmarła w szpitalu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij