Najnowsze wiadomości ze świata

Tajemniczy pomnik sprzed tysięcy lat odkryty na budowie lotniska

Resort kultury Grecji poinformował we wtorek, że podczas budowy lotniska na Krecie odkryto wyjątkowe znalezisko z czasów kultury minojskiej. Ministerstwo podkreśliło, że obiekt o powierzchni ok. 1800 m kw., musi zostać dogłębnie zbadany, by określić jego dokładne znaczenie.

Monument w kształcie okręgu o średnicy ok. 48 metrów, jak się szacuje, pochodzi z epoki brązu – pisze portal eKathimerini.

Obiekt odkryto podczas przygotowywania gruntu pod nowe międzynarodowe lotnisko w okolicach Chanii. Znajduje się on na szczycie wzgórza Papura, na wysokości 494 m, na którym planowano zainstalować radar dla lotniska.

Rząd w Atenach zwołał posiedzenie w sprawie tego, jak mają wyglądać dalsze prace nad budową portu lotniczego. Budowa nie może doprowadzić do uszkodzenia odkrytego zabytku ani nie może uniemożliwiać pracy archeologom – zaznaczono.

Źródło: PAP Autor: Z Aten Natalia Dziurdzińska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij