Publicystyka

Tajemnicza śmierć nastolatka i seria niewyjaśnionych zgonów nad Drwęcą

„Dziwne rzeczy się tu zawsze dzieją, zawsze jest wszystko szybko zamknięte, jest umorzenie i nie dąży się do ustalenia, kto jest sprawcą.” Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” ponownie idą tropem niewyjaśnionych zgonów w Golubiu-Dobrzyniu.

Co wydarzyło się po emisji naszego pierwszego reportażu o śmierci 19-letniego Jakuba, który według policji i prokuratury miał popełnić samobójstwo? Jakich nieprawidłowości mogla dopuścić się policja i prokuratura w sprawie śmierci nastolatka? Dlaczego mimo, że lista uchybień jest długa, nikt nie poniósł odpowiedzialności karnej? I dlaczego prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez policjantów z Golubia-Dobrzynia, którzy mieli pracować przy sprawie Jakuba? Jakie inne przewinienia mogą mieć na sumieniu policjanci?

Jak to możliwe, że gdy Prokuratura Krajowa chciała postawić zarzuty prokuratorom zajmującym się sprawą Jakuba – Sąd Najwyższy nie zgodził się na uchylenie im immunitetów? Jakie mogły być prawdziwe okoliczności śmierci innego mieszkańca Golubia-Dobrzynia, który według policji i prokuratury również miał popełnić samobójstwo?

Do jakich zaniedbań doszło w jego sprawie? Bulwersujące przypadki bezkarności policjantów i prokuratorów w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

 

Źródło: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas, Autor: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,
Fot. TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij