Najnowsze wiadomości z kraju

Tą wypowiedzią Schetyna wywołał burzę w PO. Były przewodniczący partii powiedział, co sądzi o aborcji

Grzegorz Schetyna na antenie Polsat News wypowiedział się w kwestii tzw. aborcji na życzenie. Były lider Platformy Obywatelskiej przyznał, iż jest przeciwnikiem takiego rozwiązania. Jego wypowiedź wywołała burzę wewnątrz partii.

Nie chcę aborcji na życzenie – powiedział stanowczo Grzegorz Schetyna. Były szef PO oświadczył, iż jest zwolennikiem dialogu w tej sprawie i wypracowania nowego, zmodernizowanego kompromisu aborcyjnego.

Wypowiedź posła Koalicji Obywatelskiej jest z pewnością zaskakująca, gdyż znacząco odbiega od postawy jego partyjnych kolegów, którzy w ostatnim czasie byli mocno zaangażowani w Strajk Kobiet. Jednym z głównych postulatów organizacji Marty Lempart jest całkowita liberalizacja prawa do aborcji.

Jak donosi Wirtualna Polska wypowiedź Schetyny spotkała się ze sporym oburzeniem w samej Platformie Obywatelskiej. Część polityków tej partii zarzuca byłemu liderowi ponownie mieszanie w szeregach partii. Oskarżają go także o próby skłócenia ich z Lewicą, twierdząc nawet, iż “gra on przeciwko kierownictwu KO”. Jednak po stronie Schetyny ma stać także kilku posłów, którzy zgadzają się z jego poglądem o powrocie do kompromisu aborcyjnego albo wypracowaniu nowego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News/ WP Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij