Najnowsze wiadomości z kraju

Tą sprawą żyła cała Polska. Co dalej z rodzicami, którzy zostawili dzieci i pojechali w podróż życia?

Poszukiwaniami rodziców, którzy zostawili enigmatyczną wiadomość swoim dzieciom, a potem udali się w nieznane, opisywały wszystkie polskie media. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

– Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni ­– napisali rodzice w liście pozostawionym dla swoich dzieci Aneta i Adam Jagła, którzy 21 maja w godzinach nocnych zostawili swoje dzieci i ruszyli w podróż po Europie.

Poszukiwaniami pary zajmowała się policja, TOPR i żandarmeria wojskowa. Sygnał GPS wskazywał ich obecność m.in. w polskich Tatrach i na Słowacji. Ostatecznie Adama i Anetę odnaleziono po miesiącu w stolicy Czech Pradze, skąd policja przetransportowała ich do Polski.

Przez ostatnie pół roku media milczały jednak o tym, co działo się dalej z bohaterami tej historii. Teraz okazało się, że sprawa miała swój finał przed wymiarem sprawiedliwości.

Jak donosi “Super Express”, sprawą zajął się Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa i jeszcze w listopadzie wydał wyrok.

− Sąd pozbawił Anetę J. i Adama J. władzy rodzicielskiej nad małoletnim synem. Sąd umieścił małoletniego w tymczasowej rodzinie zastępczej, ustalając miejsce pobytu małoletniego w każdorazowym miejscu pobytu rodziny zastępczej. Postępowanie w zakresie dotyczącym drugiego dziecka zostało umorzone — czytamy w “Super Expressie”.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij