Najnowsze wiadomości z kraju

“Ta sprawa, to ogromne problemy dla Platformy”. Kolejne zarzuty dla Sławomira N.

Nowe fakty w sprawie byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska. Jak poinformował tygodnik “Wprost”, Sławomir Nowak usłyszał kolejne prokuratorskie zarzuty.

Według ustaleń portalu, zarzuty mają dotyczyć korupcji. Prokuratura zawnioskowała również o przedłużenie aresztu wobec byłego współpracownika Donalda Tuska. Co więcej, redaktorzy sugerują, że to nie koniec aresztowań osób związanych z byłym ministrem. Według “Wprost” sytuacja wywołuje spore poruszenie w środowisku Platformy Obywatelskiej.   “Sprawa Nowaka jest gruba. Nic nie wskazuje, że będzie z tego happy end, wprost przeciwnie. Afera Nowaka może sprawić Platformie Obywatelskiej wiele kłopotów” – pisze portal, cytując osobę z kręgów byłego premiera.

Były minister transportu został zatrzymany w lipcu 2020 r. w Trójmieście i od tamtej pory przebywa w areszcie śledczym, w którym decyzją Sądu Apelacyjnego w Warszawie, pozostać ma co najmniej do końca stycznia.

Jak informowaliśmy na początku sprawy, materiał zebrany przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w tej sprawie jest “porażający” i składa się głównie z materiałów niejawnych, w tym podsłuchów rozmów, a także “bardzo obszernych” i “wyjątkowo szczegółowych” wyjaśnień wieloletniego przyjaciela Nowaka i współpodejrzanego w tym śledztwie, Jacka P.

Nowak podejrzany jest obecnie o popełnienie kilkunastu czynów korupcyjnych, w tym przyjmowanie łapówek za przyznawanie kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy. Z ustaleń PAP wynika, że odpowie także za korupcję w czasie, gdy pełnił funkcję szefa gabinetu premiera Donalda Tuska. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych (w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych) od Wojciecha T., byłego wiceprezesa PGE i Energi za pośrednictwem Leszka K. Nowak miał także, według śledczych, przyjąć blisko 200 tys. zł w latach 2012-2016 od byłego prezesa PKN Orlen Dariusza K. za pośrednictwem “osoby trzeciej”.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij