Najnowsze wiadomości z kraju

Ta krowa ma wyjątkowego pecha. Musiała ratować ją straż pożarna

Mazurskich strażaków wezwano w sobotę na ratunek krowie, która zaklinowała się między ścianą obory a metalową konstrukcją wyciągu do obornika. Zwierzę, które jest cielne, udało się uwolnić. Wyszło z tego bez szwanku.

Strażacy dostali w sobotę zgłoszenie o pechowej krowie, która utknęła na terenie gospodarstwa w Zabłociu Kanigowskim w powiecie nidzickim. Zwierzę zaklinowało się między ścianą murowanej obory a wyciągiem do usuwania obornika. Nie było w stanie samodzielnie uwolnić się z tej pułapki. Również gospodarz nie dał rady jej stamtąd wydostać.

“Okazało się, że krowa jest cielna. Stała przez godzinę w słońcu i zaczynała już opadać z sił” – powiedział PAP zastępca komendanta powiatowego PSP w Nidzicy bryg. Szymon Kokot.

Na pomoc krowie przyjechało OSP z Janowca Kościelnego i strażackie zastępy z Nidzicy. Sprowadzono samochód ratownictwa technicznego i pojazd z dźwigiem. Ze względu na miękkie podłoże nie mogły jednak podjechać zbyt blisko do uwięzionej krowy. Nie dało się więc rozstawić dźwigu, żeby ją unieść i wydobyć.

“Strażacy musieli działać ręcznie, przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Wycięli i zdemontowali metalowe elementy wyciągnika. Dzięki temu krowa zdołała się wyswobodzić o własnych siłach. Wszystko dobrze się skończyło” – relacjonował bryg. Kokot.

Akcja odbyła się w asyście lekarki weterynarii. Po zakończeniu działań okazało się, że zwierzęciu – poza lekkimi otarciami skóry – nic się nie stało. Nie wymagało pomocy medycznej.

Według strażaków krowa zachowywała się spokojnie przez całą interwencję, w odróżnieniu od gospodarza. “Z powodu braku współpracy ze strony właściciela oraz utrudniania działań, na miejsce wezwano patrol policji” – podała straż pożarna.

Źródło: PAP Autor: Marcin Boguszewski
Fot. Facebook/OSP Janowiec Kościelny

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij