Najnowsze wiadomości z kraju

„Ta akcja przejdzie do historii”. Kobieta urodziła córeczkę na ulicy

W Wiśle Dziechcince w województwie Śląskim kobieta urodziła dziecko na ulicy. Choć od przychodni dzieliło ją kilka kroków, to porodowa akcja rozegrała się na parkingu. Mimo nie najlepszej scenerii wszystko skończyło się szczęśliwie, dzięki pomocy pielęgniarki, lekarza i innej pacjentki placówki.

Jak informuje Radio Bielsko, ciężarna kobieta przyjechała z rodziną do Wisły Dziechcinki w poszukiwaniu pomocy. Gdy była tuż przed placówką Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz centrum zdrowia Medikool, zaczęła rodzić. Na pomoc ruszyła pielęgniarka, lekarz oraz pacjentka. Dzięki sprawnej akcji dziecko przyszło na świat na parkingu przed drzwiami przychodni.

Do porodu doszło przed drzwiami naszej przychodni. Szybko zeszła tam pielęgniarka, lekarz oraz pacjentka przychodni. Wszyscy wspólnymi silami pomogli tej kobiecie, no i urodziła się zdrowa, piękna dziewczynka – opowiedziała prezes Medikool Maria Bekiesz Nowara, cytowana przez Radio Bielsko.

Widocznie dziecko bardzo spieszyło się na świat – dodała.

Po porodzie karetka zabrała matkę i dziecko do Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Ta akcja przejdzie do historii – podsumowuje Radio Bielsko.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Radio Bielsko Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij