Najnowsze wiadomości ze świata

Szwedzi twierdzą, że muzułmańscy uczniowie fascynują się Hitlerem

Władze szwedzkiego miasta Malmo zleciły przygotowanie raportu o antysemityzmie w szkołach. Okazało się, że odpowiadają za niego głównie uczniowie – muzułmanie.

Autorzy raportu przyjrzeli się sytuacji w miejskich szkołach podstawowych i średnich w Malmo. Korzystali głównie z relacji nauczycieli i uczniów. Z ich pracy wynika, że antysemickie incydenty, których ofiarami padają uczniowie żydowskiego pochodzenia, są dziełem głównie uczniów – muzułmanów. Szczególnie często ich sprawcy są pochodzenia palestyńskiego.

Jedną z najbardziej niepokojących informacji w tym raporcie jest to, że wielu muzułmańskich uczniów fascynuje Adolf Hitler. Nauczycielom zdarzało się przyłapywać takich uczniów gdy np. bawili się w nazistów. Problem zaostrza się kiedy na lekcjach pojawia się tematyka antysemityzmu. „Niedawno uczyli się o Holokauście i wbili sobie do głów, że Hitler w jakiś sposób stało po ich stronie i że był dobry bo zabił tylu Żydów” – powiedział jeden z dyrektorów.

Raport potwierdził też pojawiające się od dłuższego czasu plotki, że niektóre szkoły w Malmo nie są bezpieczne dla uczniów żydowskiego pochodzenia. Jeden z uczniów wyznał, że szczególnie ciężka jest sytuacja w szkołach średnich. Tutaj zaledwie kilka jest relatywnie bezpieczna dla Żydów.

Problem muzułmańskiego antysemityzmu w Malmo stał się głośny w 2019 roku, kiedy stacja radiowa Sveriges Radio zrobiła wywiad z dwójką żydowskich uczniów szkół średnich, Danielem Vakninem i Mirą Kelber. Wyznali dziennikarzom, że wszyscy młodzi Żydzi w Malmo uczą się w trzech szkołach, bo tylko one są dla nich relatywnie bezpieczne. Wyznali też, że wielu rodziców wysyła swoje dzieci do szkół w innych miastach, a otwarte manifestowanie swojej żydowskości – chociażby przez noszenie gwiazdy Dawida – może stać się powodem prześladowań, z pobiciami włącznie. Nieco wcześniej kongregacja z Malmo ogłosiła, że liczba mieszkających w tym mieście Żydów spadła w dziesięć lat z 842 do 387.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie FBreitbart Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij