Najnowsze wiadomości z kraju

Szwedzi doceniają Lecha Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę. “Polacy wyprzedzili nas o kilka dekad”

Polska w walce z zorganizowaną przestępczością wyprzedza Szwecją o kilka dekad – uważa szwedzki minister sprawiedliwości Gunnar Stroemmer, który w poniedziałek złożył wizytę w Warszawie.

“Polska w latach 90. była jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów w Europie, a jednak udało się jej przełamać negatywną tendencję i obecnie jest jednym z najbezpieczniejszych państw w Europie” – podkreślił Stroemmer w wypowiedzi dla szwedzkiej agencji TT.Według polityka, który w Szwecji walczy z gangami narkotykowymi, Polsce udało się pokonać przestępczość zorganizowaną dzięki ofensywnym narzędziom. “Polska wykorzystuje anonimowych świadków i świadków koronnych, co pozwala na dotarcie do szczytu struktury gangów przypominającej piramidę” – zaznaczył Stroemmer.Władze Szwecji chcą wprowadzić tego rodzaju prawne możliwości do ustawodawstwa w swoim kraju.

Stroemmer w poniedziałek w Warszawie spotkał się ze swoim polskim odpowiednikiem Adamem Bodnarem; towarzyszył w Warszawie premierowi Szwecji Ulfowi Kristerssonowi.

Przypomnijmy, że pierwszym politykiem, który podjął zdecydowane działania przeciwko przestępczości zorganizowanej był ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński. Kolejne zdecydowane kroki w tym obszarze podjął minister Zbigniew Ziobro.

 

Źródło: PAP/stefczyk.info Autor: Ze Sztokholmu Daniel Zyśk, pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij