Najnowsze wiadomości ze świata

Szturm na ambasadę Szwecji w Bagdadzie. Podpalono placówkę dyplomatyczną

Agencja Reutera informuje o manifestacji, którą urządzono przed budynkiem szwedzkiej ambasady w Bagdadzie. Setki jej uczestników szturmowało i podpaliło placówkę dyplomatyczną w ramach protestu przeciwko paleniu Koranu przed ambasadą Iraku w Szwecji.

Na miejsce manifestacji zadysponowano służby porządkowe oraz straż pożarna, która gasiła ogień wzniecony przez protestujących. Jak informuje agencja Reutera, akcja przed ambasadą Szwecji w Bagdadzie była sprzeciwem wobec zapowiedzi kolejnego spalenia Koranu przed placówką dyplomatyczną Iraku w Szwecji. Reuter podkreśla, że do protestów nawoływał Muktada as-Sadr, wpływowy szyicki duchowy.

Szwedzkie ministerstwo spraw zagranicznych wydało oświadczenie dotyczące zajść w Bagdadzie. Resort przekazał, że pracownicy ambasady są bezpieczni, ale irackie władze muszą być odpowiedzialne za ochronę personelu i placówek dyplomatycznych. Zdaniem szwedzkiego MSZ, takie ataki są poważnym naruszeniem Konwencji Wiedeńskiej.

Stanowisko w tej sprawie zajęły również władze Iraku. Tamtejszy resort spraw zagranicznych potępił incydent i zapewnił, że rząd polecił siłom bezpieczeństwa przeprowadzenie śledztwa, zidentyfikowanie sprawców i pociągnięcie ich do odpowiedzialności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. PAP/EPA/screen Twitter

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij