Wiadomości sportowe z kraju i świata

Sztuczna inteligencja zmodyfikuje komentarz podczas transmisji Igrzysk Europejskich

Firma Eurovision, zajmująca się produkcją telewizyjną i Europejska Federacja Lekkoatletyczna poinformowały, że podczas transmisji drużynowych mistrzostw Europy w Chorzowie (20-25 czerwca) głos komentatora sportowego zostanie zmodyfikowany przez sztuczną inteligencję.

Głos brytyjskiej komentatorki Hannah England zostanie odtworzony przez narzędzie sztucznej inteligencji. Wyniki, aktualności i wypowiedzi sportowców będą emitowane na kanale European Athletics na YouTube w formie audio.

“Ten projekt daje możliwość pokazania, w jaki sposób europejska lekkoatletyka może wykorzystać technologie klonowania głosu i tekstu na dźwięk, aby zaprezentować swoje wyniki, bogate dane i wiedzę dziennikarską na wielu platformach” – przekazano w komunikacie prasowym European Athletics.

Tym razem drużynowe ME w lekkiej atletyce będą częścią Igrzysk Europejskich – multidyscyplinarnej imprezy sportowej, której gospodarzem jest Kraków. Rywalizacja w 29 sportach będzie odbywać się w kilkudziesięciu miastach w południowej Polsce.

Biało-czerwoni wygrali dwie ostatnie edycje lekkoatletycznych DME, które rozegrano w Chorzowie w 2021 roku i w Bydgoszczy dwa lata wcześniej.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij